Head

Register

اولین دوره آزمون آموزش فنی و حرفه‌ای پارکبانی با حضور 50 نفر از پارکبانان شرکت کننده در این دوره برگزار شد

اولین دوره آزمون آموزش فنی و حرفه‌ای پارکبانی با حضور 50 نفر از پارکبانان شرکت کننده در این دوره برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی؛ مدیر عامل شرکت ترافیک هوشمند الیت با اشاره به برگزاری اولین دوره آموزش فنی و حرفه‌ای پارکبانی در کشور گفت: مدیریت 27 هزار فضای پارک حاشیه و غیرحاشیه در شهر مشهد، نیازمند آموزش‌هایی است که هر پارکبان باید آن را طی مراحل مختلف بگذراند.
سید حسین هاشمی‌زادگان افزود: درحال حاضر بیش از 650 پارکبان در شرکت الیت، فعال هستند و با توجه به حساسیت شغلی و ارتباط مستمر با مردم، باید مهارت‌هایی را کسب کنند. وی تصریح کرد: دوره استاندارد فنی و حرفه‌ای پارکبانی پس از انجام مطالعات و بررسی علمی ، با کمک سازمان فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی، تدوین و به مرحله اجرا درآمد.
مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت گفت: شهرشناسی، آشنایی با موضوعات انتظامی و بهداشتی، اصول پارکبانی، زبان‌های عربی و انگلیسی و ... از جمله سرفصل‌های آموزشی است که در این دوره‌ها به پارکبان‌ها آموزش داده می‌شود.
هاشمی‌زادگان گفت: همه پارکبان‌ها در یک برنامه زمان‌بندی مشخص، باید دوره‌ی فنی و حرفه‌ای را بگذرانند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، پارکبان‌های جدیدی که بخواهند به شرکت وارد شوند نیز باید این دوره را بگذرانند.
وی گفت: افزایش روزافزون خودرو در شهر مشهد و ثابت بودن عرض‌ معابر، دو دلیل بسیار مهم برای لزوم مدیریت فضاهای پارکینگی است و نمی‌توان چشم خود را بر این واقعیت بست که پارکینگ و فضای پارک در معابر متعلق به همه دارندگان خودرو است نه عده‌ای خاص.
مدیرعامل شرکت الیت تاکید کرد: متاسفانه برخی از شهروندان انتظار دارند مانند چند سال قبل، خودرو خود را از صبح تا عصر در معابر اصلی پارک کنند و این در حالی است که با این کار، حق و حقوق تعداد زیادی از شهروندان ضایع می‌شود.
هاشمی‌زادگان افزود: روزانه در حال حاضر 120 هزار ثبت پلاک در معابر شهر مشهد انجام می‌شود و این در حالی است که 20 هزار فضای پارک وجود دارد. مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت اظهار داشت: تقاضاهایی از سایر کلان‌شهرها به منظور پیاده‌سازی سیستم پارکینگ هوشمند الیت وجود دارد که در دست بررسی است.